comscore
ANA SAYFA - 26 Ekim 2014 Pazar
DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
1. SAYFA -Sonraki Sayfa->
Yabancılar ‘sağlık’ için geliyorHer yıl 66 ülkeden hastanın Türkiye’ye tedaviye geldiğini söyleyen Anadolu Sağlık Merkezi Genel Müdürü Güven, kendilerinin 12 bin yabancı hasta kabul ettiklerini söyledi. Tarlalara salınan böcekler 43 milyon dolar kazandırdıBakanlığın zararlı maddeleri yok etmesi için tarlalara saldığı 19 milyon böcekler ekonomiye büyük katkı sağladı. Ajan böcek nedir, ne işe yarar?Ajan böcekler bitki zararlılarını yok ettiği gibi faydalı organizmaları koruyor. Torba Yasası ile neler değişti?Torba Yasası kabul edildi ve hayatımıza dahil oldu. Torba Yasası ile neler değişti sorusu kimi kimi zaman akıllara gelen sorudur. Erken emeklilik, prim, borç gibi düzenlemeler nasıl yapılır? Yarı yarıya düşebilir
Peki nasıl?Elektrik malzemeleri üreticisi Viko’nun CEO’su Apaydın, “Tarifenizi değiştirin, 3T’ye geçin. Çamaşır, bulaşık ve ütüyü gece saat 10’dan sonra kullanın. Banyo ve mutfağa sensörlü lamba taktırın. Elektrik faturanız yüzde 30 – 50 arasında düşer” dedi.
Akademisyene zam ve teşvik ödeneğiAkademik personele yükseköğretim tazminatı ve teşvik ödeneği ödenmesine ilişkin düzenleme Komisyon’dan geçti. “Önemli bir iyileştirme yapıyoruz” diyen Şimşek’in verdiği bilgiye göre akademisyenler 726 lira tazminat, 900-bin 385 lira da teşvik ödeneği alacak. Emlak Bankası’nda 1 milyon TL gizlemişler Konut Edindirme Yardımı (KEY) ve nema gibi ödemeleri gerçekleştiren hükümet kronikleşen bir sorunu daha çözüyor. 2000 -2001 krizinde Ziraat Bankası’na devredilen Emlak Bankası’nın mevduatlarından bilanço kayıtlarına geçmeyenlerin paraları da ödeniyor. ‘Kürt petrolü’ne 700 milyon dolarEnerji Bakanı Taner Yıldız, Kuzey Irak’la imzalanan anlaşmadan sonra Ceyhan’dan 2 milyar dolarlık petrol ihracatı yapıldığını belirterek, Irak ve Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi’ne ödenmek üzere Halkbank’a yatırılan paranın 700 milyon doları bulduğunu söyledi. Bakan Lütfi Elvan müjdeyi verdiUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Körfez Köprüsü'yle ilgili konuştu. Borsa, altın ve dolar haftayı nasıl kapattı?İşte haftanın son işlem gününün ardından borsa, altın ve dolardan son rakamlar... İngiltere AB'ye para vermeyecekİngiltere Başbakanı Cameron, AB'nin İngiltere'den istediği 2,1 milyar avroluk bütçe katkısını ödemeyeceklerini söyledi. YÖREX Fuarı’nda Haymana’ya büyük ilgiAntalya’da 5’incisi yapılan Yöresel Ürünler Fuarı’na (YÖREX) memleketin dört bir yanında iller ve ilçeler başta olmak üzere kendi yörelerini tanıtmak isteyen kentlerle dolup taştı… KPSS branş sıralaması duyurulduÖSYM, KPSS branş sıralamasını duyurdu. ÖSYM'nin internet sitesinden yapılan açıklamada KPSS branş sıralamasına yer verildi. Otomobiller son 3 yılda zamlandıTürkiye'de son 3 yılda benzinli otomobil fiyatları yüzde 13 artarken, otomobil kiralama ücretleri yüzde 20 düştü. Fındık kabuğunda büyük artışFındık rekoltesinin az olması, fındık kabuğunu yakacak olarak kullanan Karadenizlileri üzecek gibi görünüyor. Bakan talimatı verdi: Tapuda büyük kolaylık!Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatıyla çalışma başlatıldı: Tapu ve kadastro harçları internetten kredi kartıyla ödenebilecek . Faturanın yüzde 20'sini geri alabilirsiniz!Yargıtay karar verdi: Vatandaştan kayıp-kaçak parası alınamaz. Bu da 100 liralık bir faturanın 20 lirasını oluşturuyor. Dolar/euro güne böyle başladı (24 Ekim 2014)İstanbul serbest piyasada dolar 2,2380, avro 2,8320 liradan güne başladı. ABD'den IŞİD'in petrol geliri konusunda çelişkili açıklamalarİki gün önce IHS IŞİD'in petrol gelirini açıklamıştı. Ancak David Cohen bugün yeni bir açıklama yaparak, IHS'nin zikrettiği rakamın yarısına tekabül eden bir rakam açıkladı. Cohen, IŞİD petrolleriyle ilgili dolaylı olarak Türkiye'nin adını da zikretti. AB'de enerji ve ekonomi zirvesi toplandıAvrupa Birliği (AB) devlet ve hükümet başkanları enerji ve ekonomi ağırlıklı gündemle toplandı.
Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Sonraki